Om Limpex

Limpex Konfektyr,

Vi förser den svenska marknaden med allt från orientaliska delikatesser till mer klassiska varumärken från Europas välkända tillverkare.

Vår ambition är att leverera kvalité till våra kunder.

Vi har funnits på marknaden i ca två decennier och vår verksamhet består av import och försäljning till grossister samt dagligvaruhandeln.

Våra säljare är helt rikstäckande och är noga med att bemöta våra kunder på ett professionellt och förtroendegivande sätt.

För oss är service och kvalité mycket viktigt. Vi arbetar ständigt med att förnya vår produktkatalog för att maximalt kunna tillföra marknaden spännande och smakrika produkter. En smakupplevelse utöver det vanliga…

Kontakt Oss

Huvudkontor

Modemgatan 6
235 39 Vellinge
Tel: +46(0)40-426120
info@limpex.se

Sälj:

Magnus Irtelius – 0707-519800
magnus@limpex.se

Stefan Mårtensson – 0704-951692
stefan@limpex.se

Ulf Erch – 0707-562462
ulf@limpex.se

Markus Matthiasson – 0707-679960
markus@limpex.se

Ekonomi

Patricia Winnett – 0704-920732
patricia@limpex.se

Lager & Leverans

Martin Andersson & Håkan Nilsson – 040-426120
lager@limpex.se

Skicka Oss Ett Meddelande

Hitta Till Oss

 

Vår Byggnad

Vi Stödjer

Search Limpex
Share:
Profiles: